Kastamonu Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu | İngilice Dil Kursu

TESOL

TESOL-01
TESOL Nedir?

Teaching English to Speakers of Other Languages olarak bilinen ve TESOL olarak kısaltılan kurs, ana dili İngilizce olmayan bireylere, İngilizce öğretmenliği yapabilecek yeterlikte olduğunu belirten bir belge almasını sağlayacaktır. Ana dili İngilizce olmayan adayların İngilizce öğretmeni olmasını sağlar.

Kimler İngilizce öğretmeni olmak ister?

Ana diliniz ingilizce olmasa dahi İngilizce öğretmeni olmak istiyorsanız, TESOL sertifikasyon kursuna katılabilir ve kurs sonunda alacağınız akredite ve dünyanın her yerinde geçerli olan sertifika ile ingilizce öğretmenliği yapabilirsiniz.

TESOL sertifika programını tamamladıktan sonra alacağınız sertifika sayesinde aşağıda bulunan, T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan tüm özel kuruluşlarda “Usta Öğretici” unvanı ile eğitim verebilirsiniz.

  • Özel okullar,
  • Özel eğitim kurumları,
  • Okul öncesi eğitim kurumları,
  • Yabancı dil kursları ve diğer özel kuruluşlar

TESOL sertifikası ile birlikte sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapmanız mümkün. Türkiye’de sadece Amerikanca Kültür Eğitim Kurumlarında, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı TESOL sertifika eğitimi verilmektedir. Genel İngilizce programında B2 kurunu tamamlamış olan kursiyerler, TESOL sertifikası alarak “Usta Öğretici” olabilir ve resmi olarak İngilizce öğretmenliği mesleğini icra edebilirler.

Amerikanca Kültür Eğitim Kurumları, kursiyerlere ingilizce öğretmek ve ulaşmak istediği hedeflere yardımcı olmakla kalmayıp onları meslek sahibi de yapıyor. Siz de ingilizce öğretmeni olmayı düşünüyor ve detaylı bilgi almak istiyorsanız, Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.