Genel İngilizce

Konuşma Odaklı İngilizce

Avrupa Konseyi hedefleri doğrultusunda oluşturulan Avrupa Dil Portfolyosu, dil eğitimi konusunda belirli kriterler belirlemiştir. Amerikan Kültür Dil Okulları da bu kriterleri dikkate alarak çalışmalarının büyük bölümünü konuşma odaklı eğitim (pratik kullanım) üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu kriterler doğrultusunda, öğrencilerimiz, İngilizce konuşmayı amaç edinmiş ve sağlıklı bir dil öğrenme süreci başlamış oluyor. Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesi olarak belirlenen kriterleri harfiyen uygulamaktayız.

Seviye Belirleme ve Sınıfların Oluşturulması

Kursa katılan bireyler öncelikle seviye tespit sınavına tabi tutulmaktadır. Seviye belirlenmesinde kullanılan testlerimiz, University of Chicago tarafından hazırlanmakta olup, sınava katılanların mevcut seviyelerini tutarlı bir şekilde tespit eder. Aldığınız puan ile birlikte mevcut seviyenize uygun sınıflara yerleştirme gerçekleştirilir.

Hedeflerimiz

Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesi olarak kursa katılan arkadaşların; günlük hayatında, yurtdışı seyahatlerinde, gazilerde ve seminerlerde, ticari işlerinde, çalıştığınız firmada ve dijital dünyada, sorunsuz bir şekilde ingilizce konuşmanıza yardımcı olmaktır.

Eğitim Modelimiz

360 derece eğitim yaklaşımı sergileyerek; okuma, yazma ve dinleme eğitimlerini senkronize bir şekilde öğreterek dilin organik bir şekilde öğrenilmesini amaçlıyoruz. Sadece İngilizce öğretimi değil aynı zamanda Amerikan kültürünü de tanıtmak için yapay zeka ile yaratılmış olan online uygulamaları, görselleri, teknoloji ve gündelik hayattan materyalleri kullanıyoruz. Bir dilin akıcı bir şekilde konuşulması için o dili kullanan kültürün düşünce yapısını kavramak gerekir. Bu açıdan kültür öğrenimi de dil öğreniminin bir parçasıdır. Ders esnasında yapılan aktif konuşmalar ile öğrencilerin düzenli olarak pratik yapması sağlanır.

Ücretsiz Uygulamalar

Yüz yüze kurslarımızın yanı sıra ücretsiz uygulamalar ile bireysel çalışmalarınızı destekliyoruz. Bu konuda ücretsiz sunduğumuz iki farklı kaynak bulunuyor.

  1. MyKelime: Hem web sitesi olarak hem de mobil uygulama olarak kullanabileceğiniz “MyKelime” uygulaması, 6 farklı dil seviyesi ve 4 farklı beceri türü üzerine kurgulanmıştır. Yapay zekaya dayalı olarak hizmet veren uygulama, sizlere sınırsız pratik yapma olanağı tanıyacak.
  2. “ingilizcekursu.com” web sitesini kullanarak katılamadığınız derslere dair videolara ve benzer konulu alıştırmalara ulaşabilirsiniz. Size özel verilecek e-posta adresi ve şifre ile çok sayıda İngilizce kaynağa ulaşım sağlamış olacaksınız.

    Kullanılan Kaynaklar

Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesine kayıt yaptıran öğrencilere seviye tespit sınavı ile belirlenen dil seviyesine göre 3 farklı kaynak kitap verilmektedir.

  • Real World: Derslerimizde ana kaynak olarak kullanılmaktadır.
  • Supplementary: Gramer (dil bilgisi) konularında pratik yapacağınız kaynaktır.
  • Support Pack: Öğrencilerin ödev kitabı olup, içeriğinde; okuma, dinleme, yazma, dil bilgisi ve kelime tekrar çalışmaları bulunmaktadır.

Amerikan Kültür lisanslı “Real World” kitaplarının odağında, temel dört dil becerisinin senkronize olarak geliştirilmesi ve dilin özgün bir şekilde kullanılması bulunuyor. Kitapların içerik planlaması sadece ders esnasında değil ders dışında da bireysel çalışmaya uygun olarak yapılmıştır. Kitapların içeriğinde birbirinden farklı sekiz ünite bulunurken, temasal olarak modüllere ayrılmıştır. Modül içeriğinde, öğrencinin ilgili temaya olan yüksek etkileşimi hedeflenir. Kitap içerisinde yer alan QR kodlar sayesinde, hızlı bir şekilde destekleyici videolara erişilebilir. Ünite sonlarında kullanılan 3 boyutlu görseller sayesinde dil kullanımına özgün bir bakış açısı kazandırılmıştır.

Alanında uzmanlaşmış, tecrübeli öğretmen kadrosu.

Öğretmen öğrenci iletişimi fazla olması sağlanır. 

Seviyeniz tespit edilerek, uygun grup oluşturulur.

Eğitime başladıktan sonra dönemsel olarak test yapılır.

0 +
Parents Reviews
0 K
Good Students
0 +
Program Awards
0 +
Digital Laboratory

Meet Our Expert Advisors

Öğrenciler Neler Söyledi?

Sorularınızı Yanıtlayalım

Eğitim Danışmanıyla Görüşün

ARAYIN