Sınav İngilizcesi

Sınav İngilizcesi

Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesi, sınırsız kaynak ve yapay zeka ile geliştirilmiş online eğitim setini sizlerle buluşturuyor!
Kastamonu Amerikanca Kültür Online Destek Paketi

En yaygın dil sınavları olan IELTS, TOEFL, YDS, YÖK Dil, YKD Dil ve PTE için hazırlamış olduğumuz programlar sayesinde sınıf içi derslere ek olarak ücretsiz olarak online eğitim veriyoruz. 

Saydığımız dil sınavlarının her birinde farklı odak noktaları bulunuyor. Bu açıdan yapay zeka ile tasarlanmış mobil uygulamalar ve web siteler sınavlarda üstün başarı sağlamak için hazırlandı. Sizlerin erişimine 7/24 açık olan kaynaklar sayesinde, sınavlarda başarı sağlama oranınızı maksimuma çıkartıyoruz. Mobil uygulamamızın sağlamış olduğu imkanlar;

● Kişiye Özel Program: Mevcut dil seviyenize ve ulaşmak istediğiniz hedefe göre özel bir çalışma programı oluşturabilirsiniz.
● Tek Kaynak Üzerinden Hedef Ulaşma: Birçok kaynak içerisinde boğulmak yerine tek kaynak üzerinden hedefe ulaşma imkanına sahip olacaksınız.
● Dilediğiniz Saatte, Dilediğiniz Kadar Kullanım: Uygulamayı hiçbir sınır bulunmadan 7/24 kullanma imkanına sahipsiniz.
● Sanal Zekadan Faydalanma: Öğrencinin gelişimini takip ederek, çalışma süresini ve yapmış olduğu sınavların sonuçlarını not alan yapay zeka bulunmaktadır. Bu sayede gelişiminizi yakından görebilirsiniz.
● Profesyonel Eğitimci Kadrosu: YDS ve e-YDS’de üstün deneyimli eğitimciler ile başarıya ulaşmanız daha kolay.
● Canlı Destek Hattı: 7/24 hizmet veren ücretsiz destek hizmeti sizin için hazır.
● Öğretmen Desteği: Deneyimli eğitimci kadromuz ile gelişiminiz yakından takip edilir ve geri bildirimler ile birlikte hedefe emin adımlarla gidilir.
● Akılcı Çalışma: Çok çalışmak yerine akılcı çalışmak hedefe ulaşmanızda etkili bir yöntemdir.

Kurs İçeriği

Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesi bünyesinde bulunan öğrenciler İngilizce seviyelerini belirli bir düzeye getirdikten sonra sınav ingilizcesi programlarına dahil olabilirler. Sağlıklı bir şekilde ilerlemek ve başarıyı garanti altına almak adına öncelikle yeterlilik sınavını geçmeniz gerekir. Yeterlilik sınavını geçenler sınav odaklı eğitim programlarımıza katılabilirler. Aksi takdirde “Genel İngilizce” programı ile başlamak çok daha sağlıklı olacaktır.

Kurs içeriğinde en çok rağbet gören sınav programları, IELTS (International English Language Testing System), TOEFL (Test Of English as a Foreign Language) ve ülkemizde gerçekleştirilen YÖKDİL ve YDS sınavlarıdır.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Hazırlık Kursu

ETS tarafından oluşturulan TOEFL sınavının amacı; ana dili İngilizce olmayan bireylerin ingilizce seviyelerini ölçmek ve derecelendirmektir. Dünya genelinde her yıl 1 milyondan fazla kişi TOEFL sınavına girerek hedefleri doğrultusunda yeterlilik kazanmaya çalışıyor.

TOEFL puanına ihtiyaç duyanlar arasında; akademik hedefleri bulunan bireyler, özel şirket ve kurum çalışanları bulunmaktadır. TOEFL sınavı çok sık düzenlenmektedir. Ülkemiz genelinde çoğu şehirde sınavlar düzenlenirken, ayda 3-4 TOEFL sınavı gerçekleşmektedir. TOEFL sınavına başvuru esnasında yardım almak isteyenler, Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesinden ücretsiz olarak yardım alabilirler.

TOEFL sınavında 4 temel dil becerisi test edilmektedir. Bunlar; okuma, yazma dinleme ve konuşmadır. Sınav bütünü itibariyle dijital ortamda bilgisayar aracılığı ile yapılmaktadır. Her bir beceri testi toplam 30 puan olup, alacağınız sınav sonuç değerlendirmesinde her beceri testinin puanını net bir şekilde görebilirsiniz. Tüm beceri testlerinde tam puan alan adaylar maksimum 120 puan alabilirler. Sınav puanınız 0 ila 120 aralığında bir puana karşılık gelecektir. Talep eden kurum ve şirket, sizlerin alması gerektiği puanı bildirirler. Genellikle 81 puan üzeri geçerli sayılmaktadır. Yüksek seviyede üniversiteler ve kuruluşlar 90 puan hatta 100 puan üzerini talep edebilirler.

Sınavı girmeye müteakip 20 gün içerisinde sonuçlar dijital ortamda açıklanır. Adayların yazılı sonuçları 4-6 hafta aralığında hazır olur. TOEFL puanınızın 2 yıla kadar geçerliliği bulunmaktadır.

TOEFL sınavında başarılı olmak için iyi programlanmış yoğun bir hazırlık süreci gerekiyor. Öğrenciler için ileri seviye ingilizcenin yanı sıra sınava özel çalışmalar planlanıyor. Sizler de Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesinin hazırlamış olduğu TOEFL programına katılarak, hedeflediğiniz TOEFL puanını elde edebilirsiniz.

IELTS (International English Language Testing System)

Dünya genelinde en fazla adayın başvurduğu İngilizce yeterlilik sınavıdır. 1,5 milyonun üzerinden aday, yeterlilik puanı için IELTS sınavını tercih ediyor. British Council ile IDP Education tarafından planlanan sınav Türkiye dahil olmak üzere 125’in üzerinde ülkede geçerlidir. 10.000’den fazla kurum ve kuruluş, IELTS puanını İngilizce yeterlilik göstergesi olarak kabul ediyor.

IELTS sınavından elde edeceğiniz puanın 2 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Sınav toplamda 4 ana bölümden oluşurken, bunlar;

● Dinleme (Listening): 30 dakika sınav süresi bulunuyor.
● Okuma (Reading): 60 dakika sınav süresi bulunuyor.
● Writing (Yazma): 60 dakika sınav süresi bulunuyor.
● Speaking (Konuşma): 11 ila 14 dakika aralığında sürmektedir. Sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır.

Dinleme konuşma ve yazma sınavları aynı oturum içerisinde yapılır. Konuşma sınavı ise aynı gün başka bir saatte veya bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

IELTS sınavının 3 farklı türü bulunuyor. Academic Test, Life Skills ve General Test

● Academic Test: İş amaçlı ya da eğitim için IELTS sınavına girecekler, Academic Test sınavına girmelidir.
● General Test: Pilotaj ya da göçmenlik işleri için kullanmak istiyorsanız, General Test’i almalısınız.
● Life Skills: İngiltere’de aile birleşimi için istenmekteyse, Life Skills testi alınmalıdır.

Bunların yanı sıra UKVI IELTS adında “UK Visa ve Immigration” açılımı ile geçen bir sınav daha bulunmaktadır. Sınav genel hatları ile aynı olsa da sınav ücreti farklıdır. Bu yeterlilik sınavının puanı, İngiltere vize başvurularında kullanılmaktadır.

IELTS sınava yönelik çalışma programı yoğun bir takvimden oluşmaktadır. Öğrenciler için ileri seviye ingilizcenin yanı sıra sınava özel çalışmalar planlanıyor. Sizler de Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesinin hazırlamış olduğu IELTS programına katılarak, hedeflediğiniz IELTS puanını elde edebilirsiniz.

YDS Sınavı (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

ÖSYM tarafından düzenlenen YDS sınavı, toplamda 80 sorudan oluşmaktadır. Soru dağılımı aşağıdaki gibidir;

● Kelime Bilgisi (Vocabulary): 5 soru
● Dil Bilgisi (Grammer): 10 soru
● Çıkartmalı Test (Cloze Test): 10 soru
● Cümle Tamamlama (Sentence Completion): 10 soru
● İngilizce Türkçe Çeviri: 3 soru
● Türkçe İngilizce Çeviri: 3 soru
● Okuma parçaları (Reading Comprehension): 20 soru
● Diyalog Tamamlama (Dialogue): 5 soru
● Anlamca En Yakın Cümleyi Bulma (Restatement): 4 soru
● Paragraf Tamamlama (Paragraph Completion): 4 soru
● Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma (Irrelevant Sentence): 5 soru

YDS sınavı puanlama sistemi ve seviye karşılığı aşağıdaki gibidir;

● A seviyesi: 90 – 100 puan aralığında puan alanlar
● B seviyesi: 80 – 89 puan aralığında puan alanlar
● C seviyesi: 70 – 79 puan aralığında puan alanlar
● D seviyesi: 60 – 69 puan aralığında puan alanlar
● E seviyesi: 50 – 59 puan aralığında puan alanlar

YDS sınavı yeterlilik puanı genellikle üniversitelerden, özel şirketlerden ve devlet kurumlarından talep edilmektedir. YDS sınavından alınan puanın 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır.

DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı), EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) ve TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınavlarına dil yeterlilik puanı eklemek için YDS sınavı kullanılabilmektedir.

Kastamonu Amerikanca Kültür Şubesinin kadrosunda yer alan deneyimli ve profesyonel eğitimciler ile YDS sınavına özel kurslar düzenlenmektedir. Yeterli İngilizce seviyesine sahip öğrenciler, YDS hazırlık programına dahil olabilirler.

YÖKDİL Sınavı (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı)

Adayların kendi uzmanlıklarında (Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri) yabancı dil yeterliliklerini ölçen ve puanlayan sınavdır. YÖK’ün takibi ile Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmaktadır. 2019 yılından günümüze kadar ÖSYM tarafından düzenleniyor.

YÖKDİL sınavına, üniversitelerde yüksek lisans programlarına katılmak isteyenler ve doçentlik sınavına başvuracak kişiler girmektedir. Bu sınavdan alınan puan ile akademik alanda yükselme amaçlanmaktadır.

DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı), EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) ve TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınavlarına dil yeterlilik puanı eklemek için YDS sınavı kullanılabilmektedir.

YÖKDİL sınavından alınan puanın 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Doçentlik ile öğretim üyeliği başvurularında yeterlilik puanı için bir geçerlilik süresi bulunmamaktadır.

5 şıklı çoktan seçmeli sorulardan oluşan sınavda, öğrencilere 80 soru yöneltilmektedir.

Alanında uzmanlaşmış, tecrübeli öğretmen kadrosu.

Öğretmen öğrenci iletişimi fazla olması sağlanır. 

Seviyeniz tespit edilerek, uygun grup oluşturulur.

Eğitime başladıktan sonra dönemsel olarak test yapılır.

0 +
Parents Reviews
0 K
Good Students
0 +
Program Awards
0 +
Digital Laboratory

Meet Our Expert Advisors

Öğrenciler Neler Söyledi?

Sorularınızı Yanıtlayalım

Eğitim Danışmanıyla Görüşün

ARAYIN